Tenis – sport nie tylko dla profesjonalistów!

Gra w tenisa to świetna zabawa, ale i sposób na codzienną porcję ruchu i poprawę kondycji. Co więcej, nie trzeba być profesjonalistką, by cieszyć się rozgrywką na korcie. Wystarczy rakieta, piłeczka i odpowiedni strój – specjalne koszulki i spódniczki tenisowe nie tylko mogą motywować do ćwiczeń, ale i prezentować będą się niezwykle uroczo. Sport ten angażuje niemal wszystkie partie mięśni, w związku z czym jest miłą alternatywą dla treningu na siłowni. Podczas rozgrywki trenuje również mózg, gdyż partia tenisa wymaga wdrożenia taktyki i odpowiednich uderzeń. Nic więc dziwnego, że ta aktywność zdobywa coraz szersze grono zwolenników.

Trening idealny

Wysiłek na korcie tenisowym to dla organizmu same korzyści. Intensywny trening nie tylko pomaga spalić zbędne kalorie. Poprawia również wydolność układu oddechowego i krążeniowego, wzmacnia mięśnie, przyspiesza metabolizm i gwarantuje utrzymanie smukłej, wysportowanej sylwetki. Nie bez powodu dodatki w postaci spódniczek tenisowych i rakiet dla wielu kobiet zdają się wymarzonymi akcesoriami do ćwiczeń. Gra w tenisa jest również zajęciem niezwykle interesującym. Każda rozgrywka charakteryzuje się innym przebiegiem, co nie pozwala na nudę. Wiele osób wskazuje więc, że taka forma ruchu sprawia im dużo więcej radości, zwłaszcza gdy mogą zaangażować się w przyjacielską rywalizację ze znajomymi. Jednak wybierając się na ćwiczenia, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Ze względu na niezwykłą mobilność, a także wyskoki i obroty niezbędne jest wygodne, stabilne obuwie. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci bólu czy poważniejszej kontuzji. Ćwiczący chętnie sięgają również po ubrania wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów. Szorty, koszulki i spódniczki tenisowe najczęściej szyje się z bawełny, która ma termoregulacyjne właściwości. Warto zwrócić też uwagę na sportową odzież termo aktywną, która zapewni komfort w chłodniejsze dni.

Nie tylko na korcie

Wielu osobom tenis kojarzy się również z eleganckim, pełnym gracji sportem. Nie ulega wątpliwości, że fascynuje się nim szerokie grono odbiorców – wystarczy tylko spojrzeć, ilu widzów śledzi coroczne rozgrywki na Wimbledonie. Dlatego nie dziwi też fakt, że inspirację z tenisowych rozgrywek czerpie również wielu projektantów. Od paru sezonów spodenki i spódniczki tenisowe goszczą nie tylko na kortach i murawach, ale również na wybiegach i ulicach miast. Wspaniale wpisują się w stylistykę miejskiego szyku, czyli trendu, który swobodnie łączy szykowne elementy garderoby z tymi o nieco bardziej swobodnym kroju. Wystarczy kolorowa koszulka polo z kołnierzykiem, jasne, sportowe buty i oryginalne dodatki, takie jak wyrazista biżuteria, by skompletować niebanalną stylizację. Warto również wspomnieć, że mimo że tradycyjnie kolorem spódniczek tenisowych są odcienie bieli, w wersji fashion pojawiają się one we wszystkich barwach tęczy. Plisowane, pastelowe zestawy będą doskonałe na letnie popołudnie.

Redakcja wkreceni.pl