Dlaczego hulajnoga dla dorosłych to dobry wybór?

Jeszcze do niedawna hulajnogi kojarzyły się wyłącznie z dziecięcymi zabawami. Dziś jest to również ciekawy sposób spędzania czasu dla dorosłych oraz szybki i wygodny środek transportu na zatłoczone miejskie ulice. Jak wybrać hulajnogę dla dorosłych?

Dlaczego warto jeździć na hulajnodze?

Hulajnoga dla dorosłych to dobry sposób na utrzymanie kondycji fizycznej. Pokonywanie dystansu na hulajnodze sprawia, że możemy spalić około 400 kcal w ciągu godziny, dzięki czemu można szybko stracić nadprogramowe kilogramy i wysmuklić sylwetkę. Na hulajnodze pracują mięśnie nóg, jednocześnie pracują mięśnie grzbietowe, które muszą utrzymywać sylwetkę wyprostowaną.

Hulajnoga dla dorosłych jest to świetny sposób na pokonanie zakorkowanych ulic. Z roku na rok poruszanie się samochodem po centrum dużych miast staje się coraz trudniejsze. Korki oraz problemy z parkowaniem to bolączka, która dotknęła mieszkańców wszystkich miast. Poruszając się na hulajnodze nie tylko dotlenimy organizm przed pracą, co pomoże w koncentracji i przetrwaniu długiego dnia pracy, ale jednocześnie mamy szansę na szybkie dostanie się do zatłoczonego centrum.

Hulajnoga dla dorosłych to również sposób na ochronę środowiska. Dystans przejechany na hulajnodze to jednocześnie dystans, którego nie pokonamy samochodem lub środkami komunikacji miejskiej. Jest to jednoznaczne z ograniczeniem emisji spalin do środowiska.

Hulajnoga dla dorosłych to również duża oszczędność. Koszt hulajnogi to koszt zakupu. Korzystanie z niej na co dzień nie wiąże się z żadnymi opłatami. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na paliwie do samochodu czy kosztach biletu komunikacji miejskiej.

Jak wybrać hulajnogę dla dorosłych?

Wybierając hulajnogę należy zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenie, które może wahać się w granicach 90 – 100 kg. Bardzo ważna jest również kwestia regulacji kierownicy. Rączki, które będą poniżej bioder są niewygodne, a nawet niebezpieczne. Rozstaw rączek powinien wynosić około 40 cm.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę są koła. Do jazdy miejskiej, gdzie trzeba walczyć z nierównościami chodników sprawdzą się koła o średnicy 20 cm. Mniejsze koła będą zbyt wrażliwe na dziury i inne nierówności.

Koła pompowane bardzo dobrze radzą sobie z nierównościami, jednak ich wadą jest możliwość złapania gumy. Hulajnogi z kołami z tworzyw sztucznych są twarde i nie amortyzują dobrze. Hulajnogi dla dorosłych z dużymi kołami (16 cali) to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Kolejnym, ważnym elementem wyposażenia hulajnogi dla dorosłych jest hamulec. Hamulec mechaniczny służy również jako błotnik. Drugim rozwiązaniem jest hamulec tarczowy, który również stosowany jest w rowerach. Umieszczony jest w kierownicy.

Wybierając hulajnogę dla dorosłych warto również zwrócić uwagę, czy jest opcja składania. Dzięki temu możemy ją wygodnie umieścić pod biurkiem w pracy czy wsiąść z nią do autobusu.

Hulajnoga dla dorosłych to sprzęt, na którym szybko dotrzemy w miejsce przeznaczenia, mamy szanse na odrobinę ruchu, a jednocześnie… co tu dużo ukrywać, jest to po prostu dobra zabawa.

Redakcja wkreceni.pl