Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Jakie są fajne grafiki na yt?

15 lutego 2022 fajne grafiki na yt


W obecnych czasach umieszczanie filmów w serwisie YouTube stało się bardzo popularne. Fajne grafiki na yt pomogą lepiej wypromować wstawiony film. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób dodawać grafiki na ten serwis.

Wymiary grafik na YouTube

Wstawiając filmik na YouTube, warto będzie dodać grafikę o wymiarach 1280×720 px. Warto podkreślić, że wszystkie filmy na tym serwisie mają swoją miniaturę. Jeśli sami nie zajmiemy się ustawieniem miniaturki na YouTube, to serwis sam wybierze kadr z filmu. W przypadku gdy chcemy zwiększyć prawdopodobieństwo, że ktoś obejrzy nasz film najlepiej będzie zrobić tak, żeby miniatura informowała potencjalnego odbiorcę już na początku o tym, o czym będzie nasz filmik. Odpowiednio przygotowana miniatura filmu zdecydowanie zwiększy prawdopodobieństwo kliknięcia oraz obejrzenia naszego materiału. Innym popularnym wymiarem grafiki jest wymiar 2560×1440 px. Warto podkreślić, że jest to maksymalny rozmiar zdjęcia. Najważniejszy, żeby część grafiki była w centralnej część, ponieważ będzie wtedy odpowiednio widoczna na każdym urządzeniu – najlepszą opcją będzie rozmieszczenie kluczowego elementu na planie kwadratu, ponieważ smartfony obcinają boki prostokątów.

Utworzenie fajnej grafiki w kilka minut

Należy pamiętać, że baner YouTube to pierwsze, co zobaczą osoby, które odwiedzają nasz profil, dlatego trzeba uchwycić ich uwagę. Dobrym narzędziem do tego celu będzie kreator banerów YouTube Canva, który służy jako narzędzie do projektowania graficznego. Nie trzeba mieć doświadczenia w projektowaniu, żeby w parę minut utworzyć profesjonalnie wyglądający baner. Ponadto oprócz wielu tysięcy profesjonalnie zaprojektowanych szablon ów do wyboru, dostaniemy także dostęp do tysięcy darmowych czcionek, a także kolorów. Ponadto mamy dostęp do milionów wysokiej jakości obrazów, a także ilustracji oraz wbudowanego edytora obrazów. Warto za każdym razem uzyskać idealne wymiary grafiki na YouTube. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że dzięki kreatorowi banerów YouTube Canva nigdy więcej nie prześlemy już banera z widocznymi pikselami na ten serwis – nie musimy już pamiętać o tym, iż projekt ma mieć rozmiar 2560 x 1440 pikseli. Warto podkreślić, że wszelkie szablony dostępny w tym programie będą idealnie dopasowane do wymogów oraz banerów w serwisie YouTube. Oprócz tego wszelkie obrazy zamieszczone w serwisie Canva magicznie zmieszczą się w szablonie, dlatego zaoszczędzimy czas na zmianie rozmiaru naszej grafiki na YouTube. Jedyne co musimy, to umieścić je w inteligentnym szablonie.

Przeczytaj więcej na news-serwis.pl

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tenis
wrotki

Jesteś zainteresowany reklamą?