Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę, gdy chcemy kupić wrotki?

18 lipca 2022 wrotki

Wiele osób uwielbia jeździć na wrotkach, ponieważ ich to odpręża, ale również sprawia im mnóstwo zabawy. W Polsce powstaje coraz więcej tras, gdzie można jeździć na takim sprzęcie. Wiadomo, że należy mieć też dobry sprzęt, aby móc jeździć bezpiecznie, dlatego nieraz lepiej kupić wyższej jakości wrotki, które posłużą nam przez większą ilość lat. Poszczególne modele przechodzą cały czas jakieś testy, dlatego z roku na rok są one coraz bardziej ulepszane.

Jakim parametrom się przyglądać, gdy kupujemy wrotki?

Wybierając wrotki na pewno będzie się nam bezpieczniej jeździło niż na rolkach, ponieważ mają one cztery koła, które są umiejscowione w dwóch liniach, co powoduje, że są one po prostu stabilniejsze od rolek. Kupując wrotki trzeba dobrać odpowiedni rozmiar, ponieważ gdy będą one za duże lub za małe to może to spowodować jakiś wypadek. Dlatego taki sprzęt powinien być dobrze dopasowany do stopy. W przypadku, gdy będzie za mały ich rozmiar to mogą się pojawić odciski na stopach i obtarcia, które nie poprawią komfortu jazdy w nich. Niektórzy ludzie wybierają wrotki, które są wielkości buta codziennego, a część osób decyduje się na zakup o jeden większy numer takiego sprzętu. Kiedy nie chcemy zawodowo na nich jeździć to warto wybierać wrotki rekreacyjne, które są idealne dla osób rozpoczynających przygodę z tym sportem.

Jaki rodzaj kółek do wrotek wybrać?

Można jeździć na dwóch rodzajach kółek do wrotek. Kółka miękkie lepiej się sprawdzą, gdy będziemy chcieli jeździć po bardziej chropowatej powierzchni. Kółka miękkie są bardziej przyczepne i amortyzują drgania bardziej niż kółka twarde. Niestety, ale ich wadą jest to, że się dość szybko ścierają, dlatego raz na jakiś czas trzeba je po prostu wymienić. Na tych kółkach nie rozwiniemy też zbyt dużej prędkości, dlatego idealnie się sprawdzą, gdy takimi wrotkami będą jeździć dzieci oraz osoby, które zaczynają dopiero z nimi swoją przygodę. Koła twardsze we wrotkach lepiej się sprawdzą, gdy będziemy już umieli jeździć na tego typu sprzęcie oraz będziemy chcieli osiągać trochę wyższe prędkości na nich.  Lepiej się na nich jeździ po równych i płaskich powierzchniach. Dobrze się na nich spędza czas, gdy jeździmy po skateparkach, które mają dobrze przygotowaną infrastrukturę. Na kółkach o mniejszych rozmiarach będziemy się czuli pewniej, ale również nie będziemy osiągać tak wysokich prędkości jak na kółkach o wiele większych rozmiarach. Jeżdżąc na wrotkach należy pamiętać o kupieniu ochraniaczy, które złagodzą skutki upadków w razie ich wystąpienia.

zdrowe przekąski

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tenis
wrotki

Jesteś zainteresowany reklamą?