Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Co zrobić i jak zabezpieczyć rower, aby unikać ryzyka kradzieży?

20 września 2020


Ryzyko kradzieży rowerów jest coraz większe. Wynika to między innymi z tego, że pojazdy tego typu są coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Dzięki temu złodzieje znacznie łatwiej mogą rowery spieniężyć. Gdy posiada się rower, który jest kosztowniejszym modelem wówczas szczególnie ważne jest rozważenie zakupu takiego zabezpieczenia, które będzie w stanie w sposób skuteczny ograniczyć możliwość kradzieży.

Miejsce użytkowania roweru

Na ryzyko kradzieży roweru wpływa między innymi to, gdzie rower będzie używany. Jeśli z roweru korzysta się przede wszystkim w mieście wówczas trzeba pomyśleć o znacznie lepszym zabezpieczeniu w stosunku do podróżowania rowerem jedynie z miejsca zamieszkania do pracy. Dodatkowo przy użytkowaniu roweru nie można zapominać o zachowaniu odpowiedniej ostrożności, która pozwala na sytuacje, w których może pojawić się ryzyko kradzieży. Oczywiście pomyśleć trzeba również o takich wyrobach, które są dostępne w sklepach rowerowych, a jednocześnie są specjalnie przeznaczone do odpowiedniego, efektywnego zabezpieczenia roweru.

Z jakich zabezpieczeń można skorzystać?

Zastanawiając się jak zabezpieczyć rower warto brać pod uwagę różne rozwiązania. Na rynku akcesoriów rowerowych dostępne są między innymi takie typy wyrobów, jak:
– linka zabezpieczająca,
– linka z tulejami,
– U-lock,
– łańcuch,
– zapięcie składane,
– monitoring GPS,
– blokada tylnego koła roweru.
Linka zabezpieczająca to proste urządzenie. To rozwiązanie, które jest przede wszystkim przystępne cenowo. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że nie będzie to wystarczające zabezpieczenie w przypadku, gdy rower będzie długo znajdował się w miejscach, w których może dochodzić do kradzieży. W przypadku poruszania się po mieście w sposób regularny, gdzie zostawia się rower w różnych miejscach, jak przed sklepami, warto postawić na znacznie lepsze zabezpieczenia. Do takich można zaliczyć między innymi linkę z tulejami. Przy takiej lince stosowane są również dodatkowe, nawleczone metalowe tulejki. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że złodzieje mogą taki element przeciąć.

U-lock jest dużo skuteczniejszym zabezpieczeniem od linek. Zamek tego typu jest zabezpieczony przed podważaniem. Jest to solidne zabezpieczanie, które uznawane jest za skuteczne oraz dość bezpieczne. Natomiast łańcuchy to rozwiązanie, które jest w stanie sprawdzić się w zakresie przypinania rowerów w mniej typowych miejscach. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że taki element znacznie więcej waży. Zapięcia składane to elastyczne rozwiązanie, które pozwala na nieco łatwiejsze przypięcie roweru w różnych miejscach w stosunku do U-locka. Jest to również urządzenie dużo lżejsze od łańcuchów. Słabym punktem takich zabezpieczeń są nity stosowane w miejscach połączeń panelu. Do skutecznych metod zabezpieczenia roweru można zaliczyć monitoring, który pozwala określić w jakim miejscu znajduje się rower. W rowerach miejskich takie zabezpieczenie można połączyć z blokadami stosowanymi na tylne koło. Zastosowanie więcej niż jednego zabezpieczenia najczęściej jest najlepszym rozwiązaniem.

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?