Zawody triathlonowe – jaki sprzęt skompletować?

Triathlon to dyscyplina sportu niezwykle wyczerpująca. Ważne jest zatem, aby do zawodów odpowiednio się przygotować. Trudno bowiem o sukces w triathlonie bez odpowiedniej kondycji fizycznej. Sama kondycja i przygotowanie fizyczne to jednak nie wszystko. Sukces w zawodach uzależniony jest także od właściwie skompletowanego sprzętu triatlonowego. Dobrze jest zatem wiedzieć, jakie rzeczy podczas zawodów na pewno będą potrzebne.

Pływanie

Każde zawody triatlonowe składają się z trzech etapów. Mowa tu o pływaniu, jeździe na rowerze oraz bieganiu. Zwykle pierwszym etapem jest właśnie pływanie. Do tego etapu konieczne jest spakowanie kilku istotnych rzeczy. Podstawa to pianka triathlonowa. Pamiętać trzeba, że musi być ona właściwie dobrana. Mowa tu o jej grubości oraz rozmiarze. Grubość pianki dopasowana musi być do pory roku, w jakiej odbywają się zawody. Natomiast rozmiar musi być tak dopasowany, aby pianka w żaden sposób nie krępowała ruchów. Dodatkowo na etap pływacki zabrać należy ze sobą okulary do pływania oraz czepek. Czasem przydać mogą się również zatyczki do uszu oraz na noc. Ważne jest, aby wszystkie te elementy cechowała wysoka jakość. Dlatego warto sięgać po produkty sprawdzonych marek. Przykładem może być marka ZEROD.

Jazda na rowerze

Kolejny etap w zawodach triathlonowych to jazda na rowerze. Oczywiście do tego etapu także należy się właściwie przygotować i skompletować odpowiedni sprzęt. Ważne jest choćby to, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości buty do jazdy na rowerze. Przydatne będą również okulary rowerowe. Podczas jazdy na rowerze zawsze dojść może do jakieś awarii. Przykładem może być choćby przebita opona. Dlatego wybierając się na triathlon zabrać należy ze sobą także pompkę rowerową oraz dodatkową dętkę. Do wymiany elementów w rowerze z pewnością przyda się komplet kluczy imbusowych. Ilość rzeczy, które warto zabrać na zawody, nie jest mała. Dlatego dobrze jest zakupić również odpowiednio duży plecach. Wszystkie te elementy oferuje wspomniana już marka ZEROD.

Bieganie

Trzeci etap zawodów triathlonowych to bieg. Oczywiście najważniejszym elementem będą tu buty do biegania. To jednak nie wszystko, co warto zabrać ze sobą na etap biegowy podczas zawodów triatlonowych. Przydatna może być także czapka z daszkiem. Przyda się zwłaszcza jeśli zawody mają się odbywać podczas upalnego lata. Czapka i daszek chronić będą wówczas głowę i twarz przed promieniami słonecznymi. Nie można zapomnieć również o właściwym doborze koszulki oraz spodenek do biegania. Ważne jest, aby strój przepuszczał powietrze oraz dobrze radził sobie z wilgocią. Sprzęt triatlonowy do biegania również warto zakupić od marki ZEROD.

Redakcja wkreceni.pl