Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Wyposażenie dla tenisisty – co trzeba wziąć na trening?

28 grudnia 2022 tenis


Rozpoczynasz zajęcia z tenisa? Zobacz, jakie wyposażenie będzie potrzebne, aby zacząć grę w tenisa ziemnego!

Rakieta do tenisa ziemnego

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego tenisisty jest rakieta przeznaczona do tenisa ziemnego. Rakiety są obecnie dostępne w różnych wariantach, dlatego też duże znaczenie ma w tym przypadku wybranie tej odpowiedniej. O czym warto pamiętać przy jej kupowaniu?

Dobra rakieta tenisowa przeznaczona dla osoby początkującej powinna być lekka oraz mieć dużą główkę. Plusem będzie również balans przypadający na rączkę, ponieważ wtedy jest ona wygodniejsza podczas gry i nie męczy tak bardzo ręki.

Należy również zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wyprodukowano rakietę tenisową. Zaleca się wybranie rakiety wykonanej z grafitu albo kompozytu grafitowego. To materiał nie tylko niezwykle lekki, ale również bardzo wytrzymały oraz trwały. Dodatkowo dobrze pochłania on wstrząsy, dlatego nie przenoszą się one na rękę, co redukuje ryzyko dyskomfortu i kontuzji.

Gdy szukasz dobrej jakości rakiety tenisowej dla początkującego gracza, wiele modeli znajdziesz już teraz w internecie. Do sprawdzenia swojej oferty zaprasza sklep dotenisa.pl, który sprzedaje markowe rakiety w atrakcyjnych cenach.

Buty tenisowe

Ważnym elementem wyposażenia tenisisty będzie też odpowiednie obuwie. Wprawdzie można grać w zwykłych butach sportowych, ale warto wiedzieć, że buty tenisowe mają od nich inną budowę.

W butach do tenisa wykorzystuje się inne rodzaje materiałów na podeszwy, które pozwalają na łatwe i szybkie przemieszczanie się i zmienianie kierunków bez utraty przyczepności na korcie. Gra z nimi będzie więc efektywniejsza i obarczona niższym ryzykiem kontuzji.

Odzież do tenisa

Warto również zdecydować się na zakupienie odzieży sportowej, która sprawdzi się do tenisa. 

W sklepach tenisowych, na przykład jak sklep dotenisa.pl, można znaleźć wiele ubrań przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn. Można też zdecydować się na kupno odzieży sportowej o uniwersalnym przeznaczeniu.

Ubrania powinny być dostosowane do warunków, w jakich odbywają się treningi, dlatego warto mieć pod ręką odzież na cieplejsze i chłodniejsze dni.

Torba tenisowa

Bardzo praktycznym dodatkiem podczas treningów sportowych na korcie będzie też torba tenisowa. Pozwoli ona wtedy na łatwe przenoszenie niezbędnego wyposażenia, w tym rakiety, obuwia, ręcznika, odzież, które przydadzą się podczas treningu.

Różne rodzaje toreb tenisowych można znaleźć także w sklepach z wyposażeniem dla tenisistów. Dostępne są również praktyczne plecaki.

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tenis
wrotki

Jesteś zainteresowany reklamą?