Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Treningi EMS – co to jest i kto może z nich skorzystać?

27 marca 2022

Szukasz sposobu, aby zrzucić nadmiar kilogramów? A może chcesz wyrzeźbić sylwetkę? W takim przypadku doskonałym pomysłem może być trening EMS. Co to jest? Jakie efekty daje? Warto przyjrzeć mu się bliżej!

EMS – elektrostymulacja mięśniowa w trakcie treningu

Termin EMS (Electric Muscle Stimulation) jest powiązany z elektrostymulacją mięśniową, czyli z dostarczaniem impulsów do tkanki mięśniowej po to, aby wpływać na jej efektywną pracę.

Za pomocą elektrostymulacji mięśniowej można sprawić, że mięśnie wykonują znacznie bardziej intensywną prac, co przekłada się na lepsze rezultaty treningów. Bezpieczne impulsy elektryczne aktywują wtedy aż około 90% aparatu mięśniowego, w tym też mięśnie położone głębiej.

Treningi prowadzone z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej polegają na zastosowaniu specjalnego urządzenia do EMS. Za jego pomocą można generować impulsy i dostarczać je do mięśni z wykorzystaniem specjalnego rodzaju stroju lub elektrod umieszczanych bezpośrednio na ciele.

Elektrostymulacja mięśniowa łączona jest wtedy z ruchem, co powoduje, że można uzyskać o wiele lepsze efekty nawet w trakcie bardzo prostych, niewymagających ćwiczeń.

Kto może korzystać z elektrostymulacji mięśniowej?

Elektrostymulacja mięśni może być prowadzona przez praktycznie każdego, kto chciałby rozpocząć efektywne treningi. Za jej pomocą można między innymi:

  • spalić tkankę tłuszczową
  • wymodelować sylwetkę
  • poprawić wygląd skóry
  • przyspieszyć metabolizm
  • wzmocnić mięśni
  • rozbudować tkankę mięśniową
  • zredukować dolegliwości bólowe
  • zmniejszyć obrzęki

Warto wskazać, że treningi EMS mogą być prowadzone nawet przez te osoby, które nie mogą korzystać z forsownych ćwiczeń. Ćwiczenia prowadzone w trakcie EMS nie powodują znacznego obciążenia dla stawów i dla mięśni, dlatego mogą być one prowadzone również jako element rehabilitacji, przez seniorów.

Gdzie można skorzystać z treningów EMS?

Aktualnie treningi EMS cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego są one często wybierane przez te osoby, które chcą wypróbować ich działanie.

Kluby prowadzące treningi EMS zapewniają swoim klientom dostęp do wysokiej klasy sprzętu, dzięki któremu można prowadzić efektywne ćwiczenia pod okiem doświadczonych trenerów personalnych.

Jeżeli chcesz skorzystać z oferty sprawdzonego klubu, zapisz się na trening EMS w w studio Intime Krakowie, które dysponuje najnowocześniejszym sprzętem przeznaczonym do treningów elektrostymulacji mięśniowej.

W sprzedaży dostępne są również urządzenia przeznaczone do treningów EMS w domu. Nie są one jednak aż tak efektywne jak profesjonalny sprzęt używany w klubach.

Kto może korzystać z treningów EMS?

Treningi EMS rekomendowane są dla praktycznie każdego, kto chciałby ćwiczyć efektywnie i przy okazji nie ma możliwości poświęcania dużej ilości czasu na chodzenie na treningi.

Standardowy trening połączony z elektrostymulacją mięśniową trwa jedynie około 20 minut, co powoduje, że jest to świetny wybór dla każdego, kto jest zabiegany, spędza dużo czasu w pracy i ma trudności z wygospodarowaniem czasu na regularny ruch.

Treningi EMS mogą być też prowadzone z wielu wskazań. Świetnie nadają się one dla osób z nadwagą oraz otyłością, ale również mogą być prowadzone przez osoby uprawiające sporty, które chcą usprawnić swój układ ruchu.

Warto więc wziąć pod uwagę treningi elektrostymulacji mięśniowej jako sposób na skuteczne ćwiczenia na różne partie mięśniowe. Prowadzone pod okiem doświadczonego trenera i wspomagane przez elektrostymulację mięśniową ćwiczenia to gwarancja doskonałych efektów!

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tenis
wrotki

Jesteś zainteresowany reklamą?