Kompletujemy strój do jazdy na rowerze – czego nie może w nim zabraknąć?

Odpowiedni strój do jazdy na rowerze okazuje się niezbędny do zachowania najwyższego poziomu wygody, a także ochrony przed infekcjami oraz kontuzjami. Jak go skompletować, aby być w pełni przygotowanym do wydajnych treningów? Podpowiadamy.

Jak dopasować elementy stroju w zależności od pory roku?

W dużej mierze ubiór zależy od pory roku oraz warunków panujących na zewnątrz. W przypadku cieplejszych letnich dni zwykle wystarczy zwykła koszulka i spodenki. Priorytetem jest uzyskanie odpowiedniego komfortu dla naszego ciała w trakcie wykonywania określonego wysiłku. Dlatego też zwykle na początku jest nam nieco chłodno, ale z czasem okazuje się, że przewiewny materiał zastosowany w nowoczesnych, sportowych strojach pozwala naszemu ciału efektywnie oddychać. Uzyskujemy też przyjemny komfort termiczny.

Chłodniejsze pory roku takie jak jesień i zima to konieczność sięgnięcia po wygodne spodnie dresowe. Do kompletu warto wyposażyć się także w dobry sweter oraz kurtkę. Powinna ona skutecznie chronić przed deszczem oraz zimnem w postaci silnego wiatru, a przy tym być na tyle elastyczna, aby umożliwiać swobodne poruszanie się na rowerze. Szeroki wybór produktów wysokiej jakości można znaleźć między innymi w ofercie marki Nessi Sportswear. Jeśli chcemy poprawić nasze osiągi to warto zakupić  wygodny i komfortowy ubiór, który pozwoli skupić się na polepszaniu własnych wyników.

Wygodne buty

W większości przypadków sprawdzi się zwyczajne obuwie sportowe. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji w której jazdę na rowerze traktujemy w kategoriach rekreacji. Jeśli natomiast zależy nam na osiąganiu dobrych wyników i na przykład ćwiczymy na przykład kondycję na długich trasach to warto sięgnąć po buty specjalistyczne. Jest to rodzaj obuwia przystosowany do jazdy na rowerze pod kątem konkretnego stylu jazdy. Inne buty sprawdzą się w przypadku jazdy górskiej, a inne świetnie wpasują się w styl w którym osiąga się duże prędkości na prostej nawierzchni, a więc na szosie.

Pozostałe elementy o których nie można zapomnieć

Wśród niezbędnych elementów ubioru warto wymienić jeszcze kask rowerowy. Nawet jeśli nie jeździmy wyczynowo i nie osiągamy dużych prędkości to ze względu na innych uczestników ruchu zawsze konieczne jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Dotyczy to w tym przypadku także elementów odblaskowych. Bardzo często kupując strój na rower można mieć do czynienia z produktem, który ma w sobie materiał odbijający światło.

Warto wyposażyć się także w specjalne skarpety uciskowe, które świetnie nadają się do jazdy na rowerze, ponieważ poprawiają krążenie krwi w trakcie wykonywania takiego wysiłku.

Redakcja wkreceni.pl