Zabiegi na wiosnę – jak zadbać o skórę po zimie

Okres zimowy to niezwykle trudny czas dla naszej skóry. Z jednej strony narażamy ją na działanie niskich temperatur, z drugiej na przesuszenie w silnie ogrzewanych pomieszczeniach. Z kolei okres wiosenny wiąże się z coraz to dłuższymi dniami i wysoką ekspozycją naszej skóry na działanie promieni słonecznych oraz wysokich temperatur. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jaki zabieg na wiosnę najlepiej wybrać.

Mikrodermabrazja – by pomóc skórze się zregenerować

Nasza skóra po zimie często nie wygląda zadowalająco. Jednym z najlepszych sposobów na przyspieszenie regeneracji naskórka jest stymulowanie skóry do odbudowy, na przykład poprzez zastosowanie peelingów mechanicznych. Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dorastającej nastolatki, jak i dojrzałej kobiety. Doskonale poradzi sobie z trądzikiem, ale też suchością skóry. W dodatku poprawi jędrność i pomoże zmniejszyć lub usunąć niewielkie zmarszczki. Zabieg można wykonać samodzielnie, ale najlepiej traktować go jako wstęp do reszty pielęgnacji, ponieważ niebywale zwiększa wchłanialności substancji aktywnych przez skórę.

Oczyszczanie wodorowe – doskonały sposób na szarą cerę

Oczyszczenie wodorowe to idealny zabieg na wiosnę, gdy nasza skóra jest zmęczona i niedotleniona. Urządzenie wykorzystywane w trakcie terapii wtłacza wodór w głębokie warstwy naszej skóry, dzięki czemu staje się ona dokładnie oczyszczona i lepiej wchłania składniki aktywne z nakładanych preparatów. W przypadku odpowiedniego doboru użytej substancji możemy uzyskać fenomenalne efekty, dlatego najlepiej skorzystać z usług wysokiej klasy specjalistów w klinice Coco Time Wrocław https://coco-time.pl/. Wskazane jest wykonanie serii od 6 do 8 zabiegów, po których nasza skóra będzie pięknie rozpromieniona, idealnie nawilżona i delikatnie odmłodzona.

Dr Pen rozwiąże Twoje problemy z cerą – o mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest nam znana od wielu lat i wiele wskazuje na to, że jeszcze długo nie opuści gabinetów kosmetologicznych. Jest to najdokładniejszy i najskuteczniejszy sposób na wtłoczenie składników odżywczych w głąb skóry i jej dokładne odżywienie. Dodatkowo dr Pen wykorzystuje frakcyjne mikronakłuwania skóry pulsującymi igłami, dzięki czemu zostaje ona pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych i produkcji kolagenu. Nowo powstałe włókna kolagenowe sprawiają, że skóra jest niezwykle gładka, a nasze zmarszczki się wygładzają. Jest to zabieg podczas, którego zostaje przerwana bariera skórna dlatego musi zostać wykonany przez wykwalifikowanego lekarza lub kosmetologa.

Redakcja wkreceni.pl