Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Darmowa strona internetowa

16 lipca 2021 darmowa strona internetowa

Prowadzenie własnego biznesu w 2021 roku już od samego początku wiąże się z koniecznością prowadzenia go nie tylko w świecie realnym, czyli tak jak prowadziło się działalność gospodarczą przez setki lat aż do początku dwudziestego pierwszego wieku. W obecnych czasach prowadzenie nowoczesnej firmy otwartej na każdego klienta, a więc też takiej, która przynosi największe zyski, to prowadzenie firmy również w Internecie.

W pierwszych latach tego stulecia bardzo wielu przedsiębiorców podchodziło sceptycznie i negatywnie do pomysłu przeniesienia ich biznesów w całości lub częściowo do Internetu. Aktualnie jednak, po ponad dwudziestu latach takich działań, zdecydowana większość właścicieli małych i średnich firm przyznaje się do tego, że ich początkowy sceptycyzm był niesłuszny i przesadzony. Większość biznesmenów jest zdania, że ich przedsiębiorstwa zarabiają obecnie nawet dwa czy trzy razy więcej niż zaledwie dekadę temu kiedy dopiero zaczynali wdrażać cyfrowe rozwiązania dla swoich firm.

Biznesowy cel prowadzenia strony internetowej

Prowadzenie biznesu w świecie cyfrowym jest tak ważne z wielu powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście poszerzanie swojego grona odbiorców. Posiadając firmę w Katowicach zawężamy naszą grupę klientów wyłącznie do osób z Katowic i ich okolic. To oczywiście nadal grubo ponad kilkaset tysięcy osób, ale dlaczego mielibyśmy się ograniczać? W końcu dzięki zaledwie kilku prostym rozwiązaniom możemy poszerzyć nasze grono odbiorców do kilkudziesięciu milionów osób, a tym samym zwiększyć zyski i zasięgi naszej marki.

Drugim powodem jest zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, jeżeli tylko uda nam się przenieść naszą firmę w całości do Internetu. Dobrym przykładem może być tutaj branża związana ze sprzedażą książek. Aktualnie większość bibliotekarzy decyduje się na zamykanie stacjonarnych sklepów i przenoszenie całości swojej sprzedaży do Internetu. Dzięki temu nie muszą oni płacić za wynajem całego dużego lokalu wraz z magazynem. W przypadku sprzedaży wysyłkowej za pośrednictwem strony internetowej, wystarczy wynajmować niewielki magazyn w którym wysyłane książki będą przechowywane.

Biznes w Internecie wiąże się też jednak z pewnymi kosztami, które nie istnieją w przypadku firm stacjonarnych. Najważniejszym z nich jest prawdopodobnie stworzenie, a następnie prowadzenie i administrowanie stroną internetową naszego sklepu. Oczywiście darmowa strona internetowa to również jest jakiś pomysł, ale należy pamiętać, że żaden poważny, duży i profesjonalny biznes nie może opierać się na darmowych rozwiązaniach, które mają swoje wady i ograniczenia.

Przeczytaj więcej na intra-biznes.pl

zdrowe przekąski

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tenis
wrotki

Jesteś zainteresowany reklamą?