Darmowa strona internetowa

Prowadzenie własnego biznesu w 2021 roku już od samego początku wiąże się z koniecznością prowadzenia go nie tylko w świecie realnym, czyli tak jak prowadziło się działalność gospodarczą przez setki lat aż do początku dwudziestego pierwszego wieku. W obecnych czasach prowadzenie nowoczesnej firmy otwartej na każdego klienta, a więc też takiej, która przynosi największe zyski, to prowadzenie firmy również w Internecie.

W pierwszych latach tego stulecia bardzo wielu przedsiębiorców podchodziło sceptycznie i negatywnie do pomysłu przeniesienia ich biznesów w całości lub częściowo do Internetu. Aktualnie jednak, po ponad dwudziestu latach takich działań, zdecydowana większość właścicieli małych i średnich firm przyznaje się do tego, że ich początkowy sceptycyzm był niesłuszny i przesadzony. Większość biznesmenów jest zdania, że ich przedsiębiorstwa zarabiają obecnie nawet dwa czy trzy razy więcej niż zaledwie dekadę temu kiedy dopiero zaczynali wdrażać cyfrowe rozwiązania dla swoich firm.

Prowadzenie biznesu w świecie cyfrowym jest tak ważne z wielu powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście poszerzanie swojego grona odbiorców. Posiadając firmę w Katowicach zawężamy naszą grupę klientów wyłącznie do osób z Katowic i ich okolic. To oczywiście nadal grubo ponad kilkaset tysięcy osób, ale dlaczego mielibyśmy się ograniczać? W końcu dzięki zaledwie kilku prostym rozwiązaniom możemy poszerzyć nasze grono odbiorców do kilkudziesięciu milionów osób, a tym samym zwiększyć zyski i zasięgi naszej marki.

Drugim powodem jest zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, jeżeli tylko uda nam się przenieść naszą firmę w całości do Internetu. Dobrym przykładem może być tutaj branża związana ze sprzedażą książek. Aktualnie większość bibliotekarzy decyduje się na zamykanie stacjonarnych sklepów i przenoszenie całości swojej sprzedaży do Internetu. Dzięki temu nie muszą oni płacić za wynajem całego dużego lokalu wraz z magazynem. W przypadku sprzedaży wysyłkowej za pośrednictwem strony internetowej, wystarczy wynajmować niewielki magazyn w którym wysyłane książki będą przechowywane.

Biznes w Internecie wiąże się też jednak z pewnymi kosztami, które nie istnieją w przypadku firm stacjonarnych. Najważniejszym z nich jest prawdopodobnie stworzenie, a następnie prowadzenie i administrowanie stroną internetową naszego sklepu. Oczywiście darmowa strona internetowa to również jest jakiś pomysł, ale należy pamiętać, że żaden poważny, duży i profesjonalny biznes nie może opierać się na darmowych rozwiązaniach, które mają swoje wady i ograniczenia.

Przeczytaj więcej na intra-biznes.pl

Redakcja wkreceni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *