Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Sekretne właściwości wody wulkanicznej

14 lipca 2023 Sekretne właściwości wody wulkanicznej


Woda to źródło życia. Jednak w zależności od czynników środowiskowych, ten prosty związek chemiczny zawierać może różnego rodzaju pierwiastki i mikroskładniki, które w sposób bezpośredni przekładają się jej właściwości. W zależności od jej parametrów może mieć ona różny wpływ na stan naszego zdrowia, cery i włosów. Jakość wody jako podstawowego składnika większości kosmetyków pielęgnacyjnych przekłada się więc na ich efektywność. Rewolucją w pielęgnacji jest zastosowanie wody wulkanicznej, która pochodzi z głębi Ziemi. W czym tkwi jej sekret?

Naturalne procesy filtracyjne

Czystość i nieskazitelność wód wulkanicznych zawdzięczamy naturalnym procesom, dzięki którym woda filtrowana jest przez kolejne warstwy skał. Zanim przeniknie do wnętrza Ziemi, woda ulega oczyszczeniu ze szkodliwych pierwiastków. Podróżując przez kolejne warstwy, pozostawia zanieczyszczenia, a „zabiera” z sobą inne, cenne pierwiastki. Zastosowanie tak wzbogaconej wody w kosmetyce przynosi szereg wymiernych korzyści dla urody.

Greckie kosmetyki o właściwościach antyseptycznych i odmładzających

Santorini, czyli wulkaniczna wyspa na Morzu Egejskim, jest źródłem wody bogatej w cynk, selen i miedź, które mają wysokie właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Taki skład sprawia, że kosmetyki na bazie wody wulkanicznej są wysoce skuteczne w walce z objawami zmęczenia i starzenia się skóry, a także do cer osób młodych, w przypadku których procesy dojrzewania wywołują dolegliwości związane z trądzikiem. Greckie kosmetyki wykazują właściwości regeneracyjne i mogą uzupełniać kurację.

Santo Volcano Spa

Linia luksusowych kosmetyków na bazie wody wulkanicznej reminalizuje skórę, przywracając jej jędrność i blask. Dla cer dojrzałych, Santo Volcano Spa oferuje odżywcze kremy, wzbogacone o naturalne ekstrakty oraz oleje z roślin występujących w rejonie Morza Śródziemnego i Egejskiego. Bazowanie na tradycyjnych, lokalnych rytuałach pielęgnacyjnych w połączeniu z nowoczesną technologią pozwala uzyskać profesjonalne kosmetyki, które idealnie uzupełnią zabiegi w SPA czy gabinecie kosmetycznym. Organiczne kosmetyki na bazie wody wulkanicznej są również bezpieczne dla użytkowników komercyjnych, w ramach codziennej pielęgnacji domowej. Dla osób, ceniących sobie skład produktu, wolny od syntetycznych związków i wypełniaczy, bogate kremy Santo Volcano będą pożądaną alternatywą. Linię uzupełniają również naturalne kosmetyki do włosów, które mogą stanowić remedium na różnego rodzaju dolegliwości skóry głowy jak łupież czy podrażnienie wynikające z intensywnych zabiegów koloryzacyjnych.

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zapach sukcesu
Kasza bulgur
Poker i inteligencja emocjonalna: zwycięska kombinacja

Jesteś zainteresowany reklamą?