Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Opakowania na produkty z filtrami UV – zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym

22 lipca 2023 Opakowania na produkty z filtrami UV


Producenci kosmetyków przywiązują coraz większą wagę do opakowań, w których sprzedają swoje produkty. Chodzi tu jednak nie tylko o kwestie marketingowe i wizualne, ale przede wszystkim o jakość i specyfikę materiału, z którego wykonane jest opakowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów kosmetycznych z filtrami UV, które wymagają odpowiedniego przechowywanie celem zachowania swoich właściwości. Obecnie na rynku można znaleźć wiele serii produktów opakowaniowych tego typu. W związku z tym warto wybierać przede wszystkim te o sprawdzonych parametrach i wysokiej jakości.

Różne rodzaje opakowań i ich właściwości

Szczególnym zainteresowaniem w branży kosmetycznej cieszą się opakowania plastikowe oraz butelki. Ciemne szkło jest tu szczególnie cenione w związku z faktem, że ma lepsze właściwości w zakresie pochłaniania promieniowania UV. W zasadzie najlepsze szklane opakowania kosmetyczne wykonane z brązowego szkła mają szanse na wchłanianie większości promieniowania. Tego rodzaju butelki czy fiolki (niezależnie od pojemności) zapewniają bardzo dobrą ochronę szczególnie tych preparatów kosmetycznych, które ze względu na swój skład chemiczny są wrażliwe na światło i promieniowanie słoneczne. Często stosuje się także brązowe opakowania w sektorze spożywczym (do żywności i napojów).

Walory wizualne także są cenione wśród klientów decydujących się na takie rozwiązania jak butelka ciemne szkło jest chętniej wybierane niż warianty o jaśniejszych barwach i zdecydowanie chętniej niż plastikowe alternatywy (pojemniki lub butelki plastikowe).

Szeroki wachlarz butelek na rynku

Na polskim rynku można znaleźć obecnie bardzo szeroki wachlarz butelek szklanych z ciemnego szkła, chroniących preparaty kosmetyczne przed nadmiernym promieniowaniem UV. Ważne, aby przy wyborze odpowiednich rozwiązaniach kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale także zaleceniami specjalistów. Markowe butelki mają odpowiednie atesty i gwarancje od najlepszych instytucji normalizacyjnych związanych z branżą przemysłu i medycyny.

Obecnie dostępny jest też szeroki wybór opakowań z różnymi nakrętkami czy tzw. dyspenserami. Wybór odpowiedniego dyspensera może mieć również wpływ na trwałość, jakość i efektywność używania kosmetyków wrażliwych na promieniowanie UV. Butelki dostępne są w wielu standardowych wersjach, ale dla klientów gotowych ponieść dodatkowe koszty wykonywane są także wzory na indywidualne zamówienie.

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zapach sukcesu
Kasza bulgur
Poker i inteligencja emocjonalna: zwycięska kombinacja

Jesteś zainteresowany reklamą?