Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wybrać dobry żel i czym najlepiej przedłużać paznokcie?

14 kwietnia 2023 dobry żel

Przedłużanie paznokci i nadbudowa lub korygowanie naturalnej płytki to doskonały sposób, aby szybko i na długo poprawić wygląd dłoni. Zdobienie żelowe utrzymuje się przez wiele tygodni i pozwala wzmocnić naturalne paznokcie, chroniąc je przed złamaniem czy kruszeniem. Na rynku dostępne są produkty transparentne, a także z gotowym kolorem – dzięki temu możesz po przedłużeniu płytki od razu położyć hybrydowy top coat i cieszyć się szybkim zdobieniem. Jak jednak wybrać dobry żel do paznokci? A może lepiej przestawić się na akryl do paznokci?

Dobry żel do paznokci, czyli jaki?

Żele do paznokci mogą zawierać w sobie tylko kolor, co pozwala na wykonanie precyzyjnych i trwałych zdobień, ale także mieć budującą formułę, która pozwala uzupełnić ubytki, poprawić kształt paznokci oraz przedłużyć je nawet o kilkanaście milimetrów.

Przezroczyste żele świetnie sprawdzają się do budowania szkieletu oraz transparentnych zdobień, takich jak fantasy french konstrukcyjny. Kolorowe żele natomiast najczęściej mają naturalne odcienie beżu lub różu, czasem lawendy. Sprawdzają się świetnie do szybkiego przedłużania i nadbudowy. Nie wymagają nakładania dodatkowego koloru – same w sobie wyglądają perfekcyjnie pod warstwą topu.

Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje żeli – samopoziomujące oraz żele typu galaretka. Pierwsze z nich mają lejącą formułę i poziomują się pod wpływem grawitacji. Drugi typ jest bardzo żelowy i ma stabilną formułę. Zaleca się go dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z żelami.

Istnieją także żele typu cover – nie nadają się one do nadbudowy, ale sprawdzają się do pokrywania paznokci doskonale napigmentowanym kolorem. Są także świetne do każdego rodzaju zdobień.

Przedłużanie i nadbudowa paznokci akrylożelem

W celu przedłużenia lub wzmocnienia płytki śmiało można także sięgnąć po akrylożel lub akryl do paznokci. To wygodna alternatywa dla żelu. Produkty akrylowe są o wiele bardziej gęste, łatwo się rozprowadzają i przy odpowiedniej pracy pędzlem prawie nie wymagają opiłowania. Akrylożel wymaga utwardzenia w lampie, ale sam akryl jest produktem, który utwardza się (polimeryzuje) samodzielnie. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą korzystać ze światła UV.

Zarówno akryle, jak i akrylożele, są dostępne w wersji transparentnej i kolorowej. Mogą mieć różne odcienie, dzięki czemu mogą całkowicie zastąpić każdy rodzaj lakieru hybrydowego. Praca z nimi wymaga treningu i dostosowania ruchów pędzlem do konsystencji, ale efekt jest bardzo zadowalający.

zdrowe przekąski

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zapach sukcesu
Kasza bulgur
Poker i inteligencja emocjonalna: zwycięska kombinacja

Jesteś zainteresowany reklamą?