Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś

Zestaw do konwersji na rower elektryczny – czy każdy model można przerobić?

26 września 2020


Zestaw do konwersji na rower elektryczny jest coraz popularniejszym tematem. Nic dziwnego – każdy, kto wykorzystuje rower jako formę dojazdu do pracy z pewnością wie, że nie zawsze ma się ochotę na mocne kręcenie nogami, szczególnie gdy pogoda nie dopisuje. Jednocześnie, wymiana środka transportu na inny może być bardzo kosztowna, a w przypadku osób nieposiadających prawa jazdy – wręcz niemożliwa. Jak działa zestaw do konwersji na elektryczny rower?

Szybki montaż nawet dla laika

Jeśli planujesz samodzielnie założyć taki zestaw do swojego roweru, wybierz model, który – według informacji producenta – może być montowany we własnym zakresie. W takiej sytuacji do zestawu zawsze dołączona jest szczegółowa instrukcja, z pomocą której z pewnością uda Ci się stworzyć własny rower elektryczny. Przed zakupem upewnij się, że posiadany model może być poddany przeróbce z użyciem wybranego zestawu – bowiem choć wielu producentów reklamuje się, że ich sprzęty mogą być montowane do większości rowerów, zawsze może zdarzyć się, że Twój należy akurat do mniejszości. Co prawda większość firm zapewnia możliwość zwrotu, jednak ta opcja znacząco wydłuża pozyskanie faktycznego elektrycznego roweru z Twojego starego sprzętu. Gdy znajdziesz urządzenie firmy, która Cię zainteresuje – w razie wątpliwości skontaktuj się z ich przedstawicielami – z pewnością pomogą oni w wyborze najlepszej opcji i podpowiedzą, czy ich urządzenie w ogóle nadaje się do montażu w Twoim rowerze. To znacząco ułatwi proces i skróci go, a Ty nie będziesz się martwić, czy dokonujesz dobrego wyboru.

Moc – jaką wybrać?

Zestaw do konwersji na rower elektryczny może zapewniać różne prędkości jazdy. To oznacza, że możesz wybrać rower, którego maksymalne osiągi są niewysokie lub sprzęt o dużej mocy, który potrafi jechać nawet ze średnią prędkością samochodu w mieście. Pamiętaj jednak, by dostosować zestaw do swoich potrzeb i nawet gdy wybierzesz ten mocniejszy – nie nadużywać go. Choć prędkość rzędu 40 czy 50 km na godzinę na pewno jest kusząca, w nieodpowiednich warunkach może być niebezpieczna. Do jazdy po ścieżkach rowerowych w mieście, gdzie w każdej chwili pod kołami mogą znaleźć się piesi, stosuj niższą, bezpieczną dla wszystkich prędkość. Jeśli natomiast jeździsz w nieco bardziej odludnym miejscu o dobrej nawierzchni – możesz pozwolić sobie na nieco zabawy, jeśli masz na nią ochotę. W takiej sytuacji sprawdź, ile rzeczywiście „wyciągnie” Twój rower, pamiętając jednak o zasadach bezpieczeństwa, czyli nałożeniu ochraniaczy oraz kasku. Montaż takiego zestawu może wymagać nieco specjalistycznej wiedzy. Jeśli jej nie posiadasz – poszukaj w najbliższym otoczeniu osób, które mogą Ci pomóc lub sprawdź, czy w jakimkolwiek punkcie w okolicy podejmą się tego rodzaju przeróbki. Nie wybieraj najtańszych zestawów, które wydają się być niezbyt solidne – to może prowadzić do szybkiej awarii i konieczności ponownego zakupu kompletu do konwersji na rower elektryczny. W razie wątpliwości w kwestii wyboru – również zasięgnij w tym zakresie porady eksperta.

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?