Strona główna
Rower
Tutaj jesteś

Rower dla dziecka – prezent na gwiazdkę

22 listopada 2021 rower dla dziecka

Rowery dziecięce to świetna inwestycja dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom bezpieczną rozrywkę. Kupno dobrego jednośladu dla dziecka potrafi być trochę skomplikowane i nierzadko stanowi dla rodzica dość spore wyzwanie. Aby dobrać dobry model dla naszego dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Ważne jest to, abyśmy dopasowali wzrost dziecka, jego umiejętności jazdy na rowerze, a także możliwości fizyczne. Dzieci, pomimo takiego samego wieku, potrafią nieco różnić się od siebie wzrostem, sprawnością fizyczną, a także siłą. Warto podkreślić, że zakup niewłaściwego rowerka dla dziecka często kończy się zniechęceniem oraz utratą szansy, by nasza pociecha wcześnie rozpoczęła swą przygodę z jednośladem. Rowery Tabou posiadają wiele opcji rozmiarowych co pozwoli na odpowiednie dopasowanie roweru do predyspozycji dziecka. 

Jaki rowerek dziecięcy najlepiej kupić?

Podstawowym parametrem, na podstawie którego powinno wybrać właściwy rower dziecięcy, jest przede wszystkim zrost dziecka. To właśnie na tej podstawie powinno określić się wielkość danego roweru, a także rozmiar kół. Są to dwa najważniejsze wymiary, na które powinno zwrócić się należytą uwagę podczas kupna rowerka. Obecnie producenci rowerków dziecięcych oferują bardzo duży wybór, dlatego dopasowanie rowerka do potrzeby naszego dziecka nie powinno sprawić nam większych trudności – zwłaszcza, jeśli stosownie podejdziemy do tematu. Jeżeli chcemy zadbać o odpowiednią wielkość rowerku, to warto wziąć do dłoni centymetr i zmierzyć, ile wzrostu ma nasza pociecha. Dla ułatwienia bardzo dużo producentów rowerków dziecięcych sporządza także zestawienia, według których rozmiar rowerku możemy także dopasować do średniego wzrostu dzieci w danym wieku. Warto pamiętać o tym, że jeśli szukamy rowerka z bocznymi kółkami, to powinniśmy kierować się przede wszystkim rozmiarem ramy oraz kół.  

Wybór rowerku dziecięcego

Dla najmłodszych dzieci, które ledwo co ukończyły pierwszy rok życia i nauczyły się stabilnie chodzić o własnych siłach, świetną opcją będą rowerki biegowe – jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza na początek przygody z jednośladem. Tego typu rowerki dziecięce będą pozbawione całego układu napędowego, czyli pedałów, przerzutek, a także łańcucha. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła skupić się jedynie na nowym sposobie poruszania bez konieczności nauki prawidłowego pedałowania czy hamowania. Obecnie rowerki biegowe, które były kiedyś praktycznie niedostępne w sklepach, dziś szturmują je z wielkim sukcesem. Przeważnie wyposażone są w koła o średnicy 10 bądź 12 cali, a niewielka rama dopasowana jest należycie do potrzeb każdego malucha.

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rower dla dziecka
rower elektryczny
jaki kupić rower

Jesteś zainteresowany reklamą?