Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Metody na korygowanie krótkowzroczności

25 grudnia 2021 Metody na korygowanie krótkowzroczności

Krótkowzroczność (mopia) to uciążliwa przypadłość wielu osób. Ta dysfunkcja narządu wzroku powoduje duży dyskomfort. Już zwykły spacer na ulicy może powodować rozdrażnienie, ponieważ osoby z krótkowzrocznością widzą niewyraźnie obiekty znajdujące się w pewnej odległości i mogą nawet nie poznać dobrego znajomego, który z daleka im się kłania albo stojąc na przystanku nie są w stanie przeczytać numeru autobusu do którego mają wsiąść. Takich sytuacji może być bardzo wiele dlatego trzeba zdecydowanie poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Sprawdź jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem.

Czym jest krótkowzroczność?

Osoby z tą wadą wzroku nie mają problemów z widzeniem przedmiotów z bliskiej odległości. Jednak widzenie obiektów z dalszej perspektywy przysparza im już duże trudności i jakość widzenia znacznie się pogarsza. Powodów tej dysfunkcji może być wiele, począwszy od uwarunkowań genetycznych poprzez czynniki środowiskowe, takie jak wielogodzinna praca przed komputerem, pisanie i czytanie z bliskiej odległości czy zbyt długie przebywanie w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem, a zbyt mało aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Osoby z krótkowzrocznością patrząc w dal mrużą oczy, co może się objawiać bólami głowy, rozdrażnieniem i zmęczeniem.

Jakie są metody leczenia krótkowzroczności?

Osoby z krótkowzrocznością powinny zgłosić się do okulisty, który postawi odpowiednią diagnozę, ustali jaki jest stopień krótkowzroczności i dobierze odpowiednie okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Okulary co prawda poprawiają widzenie, ale ich noszenie jest niekomfortowe, zwłaszcza w przypadku deszczowej, mglistej lub mroźnej aury. Bardzo często parują i nic przez nie widać, trzeba nosić stale przy sobie specjalne chusteczki z mikrofibry i polaru, które usuwają wilgoć, tłuszcz i odciski palców. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe Acuvue.

Dlaczego warto je wybrać?

Soczewki kontaktowe są najlepszym sposobem na korygowanie krótkowzroczności. Posiadają bardzo wiele zalet:

  • są cienkie i niewidoczne
  • można je nosić pod okularami słonecznymi
  • kierują światło na siatkówkę, co zapewnia doskonałą jakość widzenia obiektów z oddali
  • zapewniają szerokie pole widzenia
  • nie wilgotnieją i nie parują
  • są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu
  • zapewniają komfort oczom podczas długotrwałej pracy przy komputerze
  • są dostępne w różnych wariantach w zależności od częstotliwości ich wymiany Używanie soczewek kontaktowych znacznie poprawia jakość codziennego życia i funkcjonowania w każdej sytuacji.

Artykuł sponsorowany

Redakcja wkreceni.pl

Specjalizujemy się w lifestyle'u, sporcie i szeroko pojętej kulturze. Dostarczamy inspirujące artykuły i porady z dziedziny mody, zdrowego trybu życia oraz sportu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Metody na korygowanie krótkowzroczności

Jesteś zainteresowany reklamą?