Metody na korygowanie krótkowzroczności

Krótkowzroczność (mopia) to uciążliwa przypadłość wielu osób. Ta dysfunkcja narządu wzroku powoduje duży dyskomfort. Już zwykły spacer na ulicy może powodować rozdrażnienie, ponieważ osoby z krótkowzrocznością widzą niewyraźnie obiekty znajdujące się w pewnej odległości i mogą nawet nie poznać dobrego znajomego, który z daleka im się kłania albo stojąc na przystanku nie są w stanie przeczytać numeru autobusu do którego mają wsiąść. Takich sytuacji może być bardzo wiele dlatego trzeba zdecydowanie poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Sprawdź jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem.

Czym jest krótkowzroczność?

Osoby z tą wadą wzroku nie mają problemów z widzeniem przedmiotów z bliskiej odległości. Jednak widzenie obiektów z dalszej perspektywy przysparza im już duże trudności i jakość widzenia znacznie się pogarsza. Powodów tej dysfunkcji może być wiele, począwszy od uwarunkowań genetycznych poprzez czynniki środowiskowe, takie jak wielogodzinna praca przed komputerem, pisanie i czytanie z bliskiej odległości czy zbyt długie przebywanie w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem, a zbyt mało aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Osoby z krótkowzrocznością patrząc w dal mrużą oczy, co może się objawiać bólami głowy, rozdrażnieniem i zmęczeniem.

Jakie są metody leczenia krótkowzroczności?

Osoby z krótkowzrocznością powinny zgłosić się do okulisty, który postawi odpowiednią diagnozę, ustali jaki jest stopień krótkowzroczności i dobierze odpowiednie okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Okulary co prawda poprawiają widzenie, ale ich noszenie jest niekomfortowe, zwłaszcza w przypadku deszczowej, mglistej lub mroźnej aury. Bardzo często parują i nic przez nie widać, trzeba nosić stale przy sobie specjalne chusteczki z mikrofibry i polaru, które usuwają wilgoć, tłuszcz i odciski palców. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe Acuvue.

Dlaczego warto je wybrać?

Soczewki kontaktowe są najlepszym sposobem na korygowanie krótkowzroczności. Posiadają bardzo wiele zalet:

  • są cienkie i niewidoczne
  • można je nosić pod okularami słonecznymi
  • kierują światło na siatkówkę, co zapewnia doskonałą jakość widzenia obiektów z oddali
  • zapewniają szerokie pole widzenia
  • nie wilgotnieją i nie parują
  • są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu
  • zapewniają komfort oczom podczas długotrwałej pracy przy komputerze
  • są dostępne w różnych wariantach w zależności od częstotliwości ich wymiany Używanie soczewek kontaktowych znacznie poprawia jakość codziennego życia i funkcjonowania w każdej sytuacji.

Artykuł sponsorowany

Redakcja wkreceni.pl