Domowa siłownia sprzęt – co kupić?

Nie zawsze mamy czas lub chęci, by wybierać się na ogólnodostępną siłownię. Czasami jest ona zbyt zatłoczona, a niekiedy – mamy na nią po prostu zbyt daleko. Niektórzy nie przepadają za ćwiczeniem na oczach innych. Niezależnie od Twojej motywacji, możesz również stworzyć warunki do treningów także we własnym mieszkaniu. Domowa siłownia sprzęt – co wybrać?

Klasyka gatunku – rowerek stacjonarny

Wśród sprzętów, które każdy z nas widział choć raz w prywatnym domu, znajduje się rowerek stacjonarny. Choć przez wielu gości siłowni jest wykorzystywany głównie jako forma rozgrzewki, z powodzeniem może zostać także „głównym punktem” treningowego programu. Jeśli jednak chcesz postawić tego typu urządzenie w domu, weź pod uwagę, że zajmuje ono nieco przestrzeni. Dodatkowo, nie da się złożyć i schować za szafę czy do łóżka, dlatego musisz liczyć się z tym, że rowerek stacjonarny będzie musiał na stałe stanowić element wyposażenia Twojego domu czy mieszkania.

Stepper – na mocne nogi

Steppery mogą wyglądać jak te na siłowni – czyli być znaczących rozmiarów i wyposażone w specjalny uchwyt dla rąk bądź – w przypadku braku wolnej przestrzeni – zdecydowanie mniejsze. W każdym przypadku, zasada działania tego sprzętu jest identyczna – imituje wchodzenie po schodach, dzięki czemu pomaga wymodelować nogi oraz pośladki. Niewątpliwą zaletą niewielkich stepperów jest fakt, że można je z łatwością ukryć – na przykład na czas wizyty gości lub po prostu po zakończonych ćwiczeniach. Zatem stepper będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą skupić swoje działania na dolnych partiach ciała, a jednocześnie nie mają dość przestrzeni na większe sprzęty.

Orbitrek – trening ogólnorozwojowy

Wśród urządzeń, które trenują większą ilość mięśni, wskazać można właśnie orbitrek. Dzięki naprzemiennym ruchom rąk i nóg angażujemy znacznie więcej mięśni w działanie. Jednocześnie, tego rodzaju sprzęt niestety zajmuje nieco przestrzeni, a ponadto jest kosztowny – co sprawia, że nie jest urządzeniem dla każdego. Jeśli wolne miejsce nie stanowi problemu i nie ogranicza Cię ścisły budżet – orbitrek jest zdecydowanie sprzętem, w który warto zainwestować. Pomoże on utracić zbędną tkankę tłuszczową z naprawdę wielu partii ciała.

Wersja budżetowa – co kupić do domowej siłowni niewielkim kosztem?

Na samym początku przygody z domowymi treningami wiele osób podchodzi niezbyt chętnie do kwestii wydawania dużych sum pieniędzy na specjalistyczne urządzenia. Nic w tym dziwnego – w końcu nie można mieć już na starcie pewności, że zapał do ćwiczeń się utrzyma. Dodatkowo, istnieje szeroka grupa osób, które do intensywnych ćwiczeń potrzebują po prostu grupy, a taka próba uniknięcia czasochłonnej wycieczki na siłownię lub do klubu fitness może zakończyć się fiaskiem. Dlatego też na samym początku przygody z domowymi ćwiczeniami, zainwestuj w hantle, obciążniki na kostki oraz matę i skakankę. Ten zestaw pozwoli Ci wykonywać wiele ćwiczeń w domowych warunkach, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że po skończonym treningu – możesz wygodnie ukryć wszystko w dowolnie wybranym miejscu. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że sprzęty te zmieszczą się właściwie wszędzie.

Redakcja wkreceni.pl